FAQ aneb Často kladené otázky

Survivor obecně

Q: Kolik je sérií a jak jdou za sebou?

A: V USA se vysílá 26. Schváleny jsou řady 27 a 28. Pořadí najdete zde v sekci Série.

Q: Jak probíhá natáčení Survivora?

A:  Hodně z toho se dozvíte zde a zde.

Q: Kdo vypadl v díle XY, kdo vyhrál sérii XY?

A: Na tyto otázky obecně lze najít odpovědi na http://en.wikipedia.org. Problém je, že se tam lehce můžete dozvědět i informace, které jste nehledali a zkazíte si zážitek.

Q: Jak se jmenuje písnička ve znělce? Kde ji stáhnu?

A: Ancient Voices od dvorního skladatele Survivora, Russella Landaua. Konkrétní verze si můžete poslechnout třeba tady nebo stáhnout zde.

Q: Kolik sérií bude Prima Cool vysílat?

A: Cool odvysílá řady 1-10 a potom přeskočí na 17-22 (pokud opět nedošlo ke změně).

Sledování Survivora

Q: Kde můžu Survivora stáhnout/zhlédnout?

A: Na našem fóru. V současnosti „bohužel“ neexistuje jiný spolehlivý způsob, jak se dostat ke všem sériím, než je stahovat. Online sledování je hodně nespolehlivé. Na našem fóru ale můžete pohodlně stáhnout všechno z nejznámějších serverů (uloz.to, warserver.cz apod.).

Q: Co je česky a co je anglicky?

A: Všechny série jdou stáhnout v originálním anglickém znění na našem fóru. Titulky naleznete buď na našich stránkách (v menu „Titulky“), nebo jsou titulky zabudované přímo v obraze (vše se dozvíte na fóru).

Q: Kde najdu titulky a jak je dostanu do videa?

A: Titulky najdete na webu a stáhnete si je zabalené v archivu .rar (alespoň tedy u nových sérií). V této podobě se samozřejmě použít nedají a musíte je rozbalit. Návod např. tady. Do videa se dostanou naprosto jednoduše. Soubor s videem se musí jmenovat stejně jako soubor s titulky a musí být ve stejné složce/adresáři. Neznám přehrávač, který by je nepřehrál, pokud toto dodržíte. V případě, že ne, zkuste použít VLC Player, který je skutečným buldozerem, co se přehrávačů týče. Pokud to nejde ani tak, je problém jinde a ptejte se.

Q: Ve VLC se mi špatně zobrazují znaky, co s tím?

A: Ve VLC stiskněte CTRL + P, objeví se vám menu s nastavením. V levém panelu klikněte na nabídku „Titulky & OSD“ a vpravo pak v kolonce „Výchozí kódování“ nastavte „Východní Evropa (Windows-1250)“. Program pro jistotu ještě vypněte a znovu spusťte.

Q: Co znamenají ty různé nápisy u stažených dílů a jak se od sebe odlišují různé verze?

Typický název dílu vypadá takhle:

Survivor.S26E07.HDTV.x264-LMAO

Survivor.S26E07.720p.HDTV.x264-LMAO

Survivor.s26e01.720p.web-dl.dd5.1.h264.kings

Lmao je označení skupiny, která díl takzvaně „vyripovala“, to znamená, že vzala nějaký zdroj a upravila ho do podoby šiřitelné po internetu. U Survivora se můžete setkat i se skupinami Orenji, 2HD, Bajskorv apod. Je to důležité u titulků. K jednomu dílu totiž mohou vyjít ripy od více skupin, a ne vždy jedny titulky sedí na všechny verze. Proto je třeba titulky přiřazovat správně.

V názvu dílu si můžete najít i informace o jeho kvalitě. HDTV je tzv „obyčejná“ kvalita, která mívá kolem 500 Mb, 720p má podstatně lepší rozlišení a požitek ze Survivora je tak několikrát lepší (jeho velikost přesahuje 1 Gb). O několik dní později vychází i třetí, web-dl, rip, který je nejkvalitnější. Oproti 720p verzi má ještě lepší obraz a zvuk, a navíc neobsahuje reklamy na jiné pořady a loga televize.

Q: Titulky se mi nezobrazuji, v poznámkové bloku vidím divné znaky.

A: Titulky jsou zabalené v souboru .rar, rozbalili jste je? Návod zde.

Q: Titulky jsou hotové až několik dní po odvysílání? To ses asi po*ral, ne?

A: S titulky k Survivorovi to není, jak se na první pohled zdá. Anglické titulky, na které by každý jiný méně zanícený překladatel čekal, vychází až v sobotu nebo v neděli, reálně by tedy byly hotové až v neděli/pondělí. Já překládám z odposlechu a z čínských titulků, které v naprosté většině případů vychází až v pátek brzo ráno (díl vychází ve čtvrtek ve dvě ráno). Překlad mám hotový v drtivé většině už v pátek odpoledne nebo večer, tedy mi to sežere takřka celý den. O žádném prodlení nebo opožděném překladu tedy nemůže být řeč.

Reakce:

 1. Corki napsal:

  Stáhnul jsem si druhý díl HvV a k němu titulky. Oboje jsem dal do stejné složky a pojmeonoval s20e02. přesto se mi titulky nechcou spustit. Čím to je ?

 2. Nat napsal:

  for exi: prosím tě poradíš mě ?? mě ty titulky pořád nechcou jet… všechno jsem dělala dle návodu a pořád nic, nevíš kde by mohla být chyba ??

  děkuji za odpověď

 3. Nat napsal:

  a ještě mě to píše něco v tom smyslu: chybná bitová kopie, porovnejte soubor s instalační disketou…

 4. maja napsal:

  chcem sa spytat, ci je to stahovanie zadarmo

 5. Nat napsal:

  for Zeck: tak ta složka se mě otevře ve VCL player

  akorát kde najdu ten poznámkový blok ?? já vím asi jsem blbá, ale víš jak… 😀

  • Zeck napsal:

   To video se ti otevře ve VLC? OK, poznámkový blok nikde hledat nemusíš, prostě klikni na titulky, které jsi stáhla a měly by se ti v tom poznámkovém bloku otevřít. Pokud ne, postupuj dle mého návodu (vlastnosti – otevřít v programu – vybrat poznámkový blok). Poznámkový blok je v nabídce programů ze kterých vybíráš, poznáš ho tak, že je tam prostě napsáno „poznámkový blok“

 6. Nat napsal:

  ale já když chci otevřít ten poznámkový blok, tak mě to nejde….

 7. Nat napsal:

  tak už se mě otevřel a ted mě prosím porad jak je dostanu do VCL player….složku mám stejně pojmenovanou jako ty titulky…

 8. Nat napsal:

  tak já pořád někde musím dělat chybu…titulky mám otevřené v poznámkovém bloku a když si dám zapnout video ve VCL player, tak se mě ty titulky tam pořád nechceou nahrát….

  tak se na to budu koukat v AJ :-(((

 9. verča napsal:

  Stahla jsem si titulky a vše normální ale když jsem to spustila titulky se mi zobrazovaly dřív než samotná část něco tam říkal jeff a titulky už byli hodně napřed jak je to možné?

 10. Ezechiel napsal:

  Kdo mi odpoví, když se zeptám na emailu?

 11. m napsal:

  a co když se mi ukazuí anglické titulky ???

 12. monika napsal:

  kde ste lidi stáhli cz titulky k s.23?mám tu serii stáhlou ale nejdou mi tam dát titulky.je chyba když mi počítač píše(když chci otevřít cz titulky)že tento soubor nemůže otevřít?
  skoušela sem vše od přejmenování souboru stejně až po přesunutí,ale nejde mi to.prosím poradte!

 13. Danny napsal:

  Prosím vás , proč mi ty titulky jaksi blbnou? Neukazují se mi háčky a čárky a vždycky se mi místo toho ukáže nějaký znak. Je to nějaký problém Fontů?

 14. Amanda napsal:

  A jednotlivé epizody a celé serie jsou také zdarma?

 15. Paťa napsal:

  Ahojte , potřeboval bych pomoct mám problém s titulkama , když je chci dát do videa tak se video vždycky vypne …… U žádných jiných titulek se mi to nedělo. Budu rád za každou radu 🙂

 16. jana napsal:

  me ty titulky nesedí vždy setam oběví dříve

 17. bettyragy napsal:

  u série č. 6
  jsem si stáhla odkaz http://www.uloz.to/xLYVrQjS/survivor-s06e01-dvdrip-x264-fire-mkv ale nemám v obraze titulky. U jiných sérií s tím nemám problém. Např. 5. sérii jsem stáhla a přehrávala se zabudovanými titulky bez problémů.

 18. maludave napsal:

  a nevíte jak to funguje na windows 8 zkoušel jsem to a nejde mi to

Zanech komentář

You must be Přihlášen to post a comment.