Survivor / Kdo přežije 4: Marquesas

Survivor Markézy byly vysílané na jaře roku 2002. Byla to do té doby nejdrsnější řada, protože trosečníci byli nejenom vysazeni na drsné místa, které mají k turistickým plážím daleko, ale poprve v historii neměli žádné zásoby. Vše si museli ulovit a najít sami, což bylo zprvu velmi vyčerpávající. Zajímavostí bylo, že se měla 4. řada natáčet  na Blízkém východě, ale jelikož USA zasáhly teroristické útoky z 11. září, produkce dala raději přednost jiné lokalitě. Objevuje se zde hráč, který po příštích 8 let bude velmi populární a objeví se v dalších třech řadách a v sesterské soutěži The Amazing Race, je to Rob Mariano. Ostatní hráči ovšem nezůstávají pozadu a po ne příliš oblíbené Africe jsou zde představeni velmi zajímaví soutěžící, kteří vytvoří nezapomenutelnou řadu. Survivor Markézy byly zároveň poslední řadou, která byla odvysílaná českou TV stanicí. Kdo nakonec všechny přelstí, přehraje a přežije? Kdo si odnese titul „Poslední trosečník“ a 1 000 000 dolarů?

.
.

.

.

.


,
.
 .

 

Reakce:

 1. Zeck napsal:

  [spoiler]Sean a Boston Rob[/spoiler] nejlepší kombinace, kterou jsem za všechny série viděl. 🙂

 2. coolserialy napsal:

  Tak u týhle série nemám žádného oblíbence 😀 Maximálně [spoiler]Rob[/spoiler]

 3. coolserialy napsal:

  Tak tahle série mě celkově zklamala celá… Čekal jsem daleko víc a to i u finále 🙂

 4. Paja napsal:

  mne sa tato seria praveze zatial pacila najviac.

 5. Honza napsal:

  Markézy jsou pro mě jedny z nejhorších…vážně mě nezaujaly…nic zajímavého maximálně [spoiler] Rob, Gina (taková opozice) a celkem jsem fandil i Hunterovi.[/spoiler]

 6. Ján napsal:

  Keď pred x rokmi skončila táto séria a na Reunion show som sa dozvedel, že sa chystá Survivor Thailand, ale NOVA sa nechystala ďalej pokracovať, tak par dni som ani chodit nemohol. Naozaj. Neviem čím to je, ale od prvého diela z Bornea túto reality show milujem. Celých 11 rokov. Sú to úžasné spomienky.

 7. Annie napsal:

  Taky si vzpomínám když Nova přestala vysílat touto serií, že by to bylo vážně líto. Tehdy ještě nebyly takový možnosti si někde něco stáhnout, natož s českými titulkami. Proto jsem fakt ráda za tuto skvělou stránku! Po dlouhéé pauze jsem se opět vrátila k nejlepší reality show :-))!!

 8. Veronika napsal:

  Annie: Mám to taky tak. V sedmi letech jsem sledovala první sérii, potom druhou a třetí, čtvrtá mi nějak vypadla a pak nic. V té době mě ani nenapadlo, že řady pokračují dál! A ani ne před rokem jsem zjistila, že těch řad už je 22! Obsolutní překvapení 😀 Pak jsem narazila na tyto stránky, za které jsem nehorázně vděčná. Už jsem viděla 4., 5., 15. řadu, první tři si chci oprášil, až zkouknu 6. řadu Amazon. Jen mě štve, když tu běží další nojnovější řada a já mám nutkání se všemi sdílet radost a sledovat ji taky.. Myslíte, že je to dobrý nápad? Protože přece jen, je tam víc herních možností, hra se změnila a jsou tam soutěžící z dřívějších řad, které jsem zatím neviděla..

 9. Zeck napsal:

  Vydrž Verčo! V Redemption Island jsou [spoiler]Rob a Russel[/spoiler], pokud jsi neviděla řady, ve kterých se objevili, počkej si. 😉

 10. Veronika napsal:

  Díky, pokusím se. 😀 🙂 Jo Rob byl teďka ve 4. sérii, pokud je to on. No pokusím se dívat postupně až do té 22. řady… Ale to mi potrvá celkem dlouho, než se tam dostanu 🙁 Když jsem začala sledovat 4. řadu, vypočítala jsem si, že kdybych chtěla být u 22. série co nejdřív, musela bych se na Survivora dívat nepřetržitě osm dní 😀 (Tedy pokud jsem počítala sprívně :D) No, nezbývá než si popřát pevné nervy a nerozkliknout si 22. řadu a nečíst názory Jeffa a tak dále. 😀 Nicméně bez těchto stránek stále visím u 3. řady, takže DÍKY DÍKY!
  PS: Nevíte, kolik se plánuje řad? Asi nesmyslná otázka že?

 11. bobby_cz napsal:

  Veronika: řad se plánuje tolik dokud to bude mít adekvátní sledovanost, tak jako u všeho v televizi

 12. Annie napsal:

  Veronika:NO já jsem najednou kápla na sérii Samoa po tolika letech a byla jsem totálně v šoku, kolik se toho za ty léta natočilo 🙂 Začala jsem poctivě sledovat (no dala jsem si načas)a najednou už mám shlédnuté skoro vše až na pár serií. Na každý nový díl se těším jak malé děcko :-D. Udivuje mě, kolik si [spoiler]Rob[/spoiler] získal příznivců, čím to bude? 🙂

 13. Zeck napsal:

  🙂 Boston Rob je ten mladší, tedy Rob

 14. Tom napsal:

  Nejlepší člověk v této sérii [spoiler]Hunter[/spoiler]. Nechápu jak ho mohli vyloučit, pitomci…

 15. CeeCoo napsal:

  do této série se mi vůbec nechtělo, ale nakonec jsem se k ní teď dostal, ale po vypadnutí

  [spoiler]Bostona Roba už mě to vůbec nebavilo a měl jsem velké problémy to vůbec dokoukat[/spoiler]

 16. Dias258cz napsal:

  Docela dobrá serie a [spoiler]Sean a Hunter byly opravdu dobří ,
  škoda že Hunter tam dlouho nevydržel , ale fandil jsem mu . [/spoiler] A to kdo se dostal až do finále .. Brb

 17. Filip napsal:

  posledni rada co jsem videl na nove…do te doby nez jsem asi o 5-6 let pozdeji objevil dalsi na netu….to pro me byla posledni myslenka na tuto skvelou soutez :))

 18. Márwa napsal:

  Já si tedy nemůžu pomoci, ale nebýt toho velkého twistu, tak to mělo náběh na nejlepší řadu vůbec. V téhle sérii jsem měl nejvíce oblíbenců, ale hlavně jsem se zamiloval do Tammy. Jediné co nechápu je to, že má v oblíbenosti nejvíce hlasů Rob, kterého jsem nemohl vystát nejvíc. Hned za ním by se mohli postavit Sarah, Sean a Neleh. [spoiler]No a s vítězem.. Jsem docela spokojený.[/spoiler]

 19. James-Fairplay napsal:

  Tady jsem fandil Maraamu, Rotu jsem úplně nesnášel. Fandil jsem Robovi, ale se Seanem byla sranda, Marquesas není tak špatná série, taky mě celkem zaujalo, proč je tak špatně hodnocená.

 20. MFAS napsal:

  POŘADÍ VYLOUČENÝCH HRÁČŮ!
  [spoiler]
  16.MÍSTO: PETER
  15.MÍSTO: PATRICIA
  14.MÍSTO: HUNTER
  13.MÍSTO: SARAH
  12.MÍSTO: GABRIEL
  11.MÍSTO: GINA
  SLOUČENÍ
  10.MÍSTO: ROB
  9.MÍSTO: JOHN
  8.MÍSTO: ZOE
  7.MÍSTO: TAMMY
  6.MÍSTO: ROBERT
  5.MÍSTO: SEAN
  4.MÍSTO: PASCHAL
  3.MÍSTO: KATHY
  2.MÍSTO: NELEH
  VÍTĚZ: VECEPIA
  [/spoiler]

 21. tashat napsal:

  tiez si myslim ze to bola docela slusna rada, skoda toho Roba mal to pekne rozohrate, ale aj tak sa mi najviac pacili vyrazi tvari tej silnej stvroky ked zrazu zistili ze su v mensine 🙂 a potom to podliezanie bolo dost vtipne 🙂 po vypadnuti Roba som fandila Kathy..s vitazkou tejto serie vobec nie som spokojna,uplne nezasluzene

 22. BlackAngel napsal:

  Je docela sranda, jak všichni hrozně fandí[spoiler]Robovi, a že po jeho vyloučení už série za nic nestála… [/spoiler]Tento názor pramení jen z toho, že ho znáte z jiných řad a nejste schopni objektivni hodnotit jeho hru v této. Osobně jsem ho zde viděla poprvé a byl to hráč, kterého si tam člověk málem ani nevšimne, patřil sice k té řekněme lepší polovině, ale naprosto nechápu, čím si získává svou popularitu.

  Co se týče průběhu hry a soutěžících, byla tam řada nezapomenutelnejch a vtipnejch okamžiků [spoiler] jako ranní show, Seanovy hlášky a jeho jízda na koni. První část byla dobrá, záživná, mým favoritem byl jednoznačně Hunter, druhá část už byla docela nudná a finále taktéž. Ale nutno uznat, že Vee jsem si všimla už tuším v prvním díle, kdy působila chytře a říkala jsem si, že ta by to někam mohla dotáhnout.. A dotáhla to nejvýše, jak to jen šlo. Co se mi fakt ale nezdálo bylo vyloučení Paschala po dosti divné tiebreak s růžovým kamenem a ke konci už jsem opravdu nemohla vystát Neleh. Oh my heck![/spoiler]

 23. lVlorf3us napsal:

  S vítězem/zkou jsem extrémně nespokojenej. 🙁

  [spoiler]Neleh si to zasloužila víc … a to jsem omylem viděl nějaký screeny z reunionu a tam byl pohled na Neleh a bylo vidět, že je v první řadě, tak jsem myslel, že to vyhrála ona. Takže když Jeff přečetl poslední hlas, tak jsem se chtěl už usmát, že to je teda Neleh, ale místo toho Veceptia … achjo.

  Jinak bez Roba už mě to tam moc nebavilo.. neměl jsem tam moc favoritů – možná tak Gina a Tammy.[/spoiler]

 24. Parv napsal:

  Můj názor na hru:
  [spoiler] Tahle řada nebyla nejlepší, ale byla dobrá. Já jsem fandila Gabeovi, ale nebral tu hru moc vážně a asi proto i vypadl…
  Neleh a Pascal… Nejdřív jsem je měla hrozně ráda, ale pak jsem Neleh nemohla vystáte… Asi po díle „princezna“ :D… Pascalovi jsem vítězství přála. Podle mě si na svůj věk vekdl neuvěřitelně a hrál čestně.
  Po jeho vypadnutí jsem to přela Kathy… S vítězkou spokojená nejsem, ale stále je to lepší, než kdyby vyhrála Nel.
  Ještě mi přišla moc dobrá Gina 🙂 [/spoiler]

 25. Lacszlo napsal:

  Hlavní favorité zaříznuti před sloučením, náhradní favoriti zaříznutí těsně před finále, samotné finále hrůza. [spoiler] pořád lepší ale Vecepia než Neleh, tu jsem nemohl už ke konci vůbec vystát [/spoiler]

 26. Ezechiel napsal:

  Serie dost bblbě hodnocená a proč? Často se klade dobrý vítěz = dobrá serie, tady finále? Jajx, khoo já bych vybral, asi by mě natlačila CBS někoho zvolit, půjčil bych si minci, protože bych jinak musel zahodit hlas. Což tohle je alfa omega nagativa serie.

  Pro přehled: byla to serie, kde poprvé trosečníci, nedostali nic, takže s emusí brát serie v pořadí, že jde po africe a australii, kde zpočátku měli zásoby, tady ne, co nenasbírali neměli. Což se blíží dost k trosečníkovi a ani zásob se nezdálo, že by měli nazbyt, jak v pozdějších seriích. Jasný důkaz v tomto byl Pascal.

  Jinak se mi nelíbí, ani tady název : poprvé Boston Rob, no a. Spíš bych se m dal, poprvé bez zásob.
  Kmen Maraamu jsem si víc oblíbil, Sean a jeho zvuky při ranním vysílání, celkem v pohodě BR, Hunter – takovej správňák, Gina – kočka.¨
  U Rotu – Kathy (spoil osoba – viděl jsem dřív All-stars), pěkná tammi a zpočátku jsem měl rád chlapa Zoe, jinak mi tam kluci byli nesympatičtí, asi až na Gabe, ale ten přijel hrát jinou hru, než trosečníka.

  Krom toho je to první serie, jak bylo řečno, s velkým Twistem a Blindsidy [spoiler]Hunter, Jon i Rob[/spoiler], stejně tak i podvody [spoiler]vyloučneí Kathy[/spoiler] , což zase ukázalo nový ráz hry.

  Neříkám, že tahle serie je top serii, kteoru bych sjížděl po xté, jen by měli lidé na ní nahlížet střízlivě, protože má pořadové číslo 4 a tak jí i brát, krom toho je ještě dabovaná.

  Já osobně bych dal serii, tak 60%, známku 3. Opravdu to finále horší být nemohlo.

 27. exi napsal:

  09.02. 2012 – DISKUZE PROMAZÁNA Z 37 PŘÍSPĚVKŮ NA 32

  U profilů řad chceme: Vyjádření k celé řadě, případně smysluplný komentář, komu budete fandit, co od řady očekáváte, nebo jen vtipné postřehy. Profily řad slouží jako navigátor pro nové fanoušky, proto musí být diskuze přehledné.. Diskutovat nad jednotlivými epizodami můžete na fóru. Díky za pochopení.

 28. LR napsal:

  Podle mě zatím nejhorší řada, kterou sem kdy viděl. Ze soutěžících mě nezaujal nikdo, snad jen trochu Pascal 🙂

 29. Alex napsal:

  ne že bych Boston Roba neměl rád, ale nemyslim si, že udělal v této sérii něco významného, aby byl neojoblibenejsi hrac v teto serii ????? opravdu ne, že bych ho něměl rád, ale nejde mi to do hlavy…kdyžtak mi to někdo vysvětlete…díky

 30. Earl napsal:

  pridate foto aj k seriam ktore zatial nemaju ako napr Marquesas, Thailand, Fiji alebo zostanu takto? dakujem za odpoved

 31. Zix napsal:

  Série která mě skoro vůbec nezuajala,tolik kritizovaná Fiji byla oproti týhle suprová.
  [spoiler] Nebýt toho vyřazení Huntera a pak převratu kdy postupně vyházeli Johna a jeho partu,tak se tam nic nedělo.
  Zaujali mě ale Rob,Sean a Kathy. :)[/spoiler]

 32. Lujza napsal:

  Tahle série mě teda moc nezaujala. Asi proto, že jsem si za celou dobu nenašla žádného oblíbence, kterému bych fandila a ta finálová dvojka, to už byl vrchol všeho. Ale když už, tak aspoň, že to vyhrál/a [spoiler]Vecepia a ne Neleh, tu už jsem ke konci fakt nemusela[/spoiler]

 33. Zix napsal:

  Mimochodem neuvažolo se nebo nespekulovalo někdy že byl dostal Sean šanci i v nějakejch hvězdný sérii? 🙂
  Byl totiž suprovej a dost bavil. 🙂 😀

 34. Denisa napsal:

  jak sean parodoval neleh, u toho jsem se fakt zasmála….i když tyhle staré série třeba nejsou tak napnutý, tak maj prostě svoje kouzlo, ty lidi mi tu přijdou úplně jiný, ne tak posledlý strategií, počty a výhrou, i Jeff se k nim choval mnohem osobněji…strašně sympatická mi byla Gina

 35. melissa napsal:

  Tahleta serie je asi hlavně známá kvůli tomu, že se tu poprvé objevil Boston Rob, podle mě jeden z nejlepších hračů vůbec.

 36. sweet_angel napsal:

  Tato série nebyla špatná, celkem mě bavila. Oblíbila jsem si kmen Maraamu, ty jejich ranní rozhlasy byly dokonalý 😀 Kmen Rotu nemastný neslaný, dlouho jsem si ani nemohla nikoho zapamatovat (jediné výraznější osoby Kathy a Paschal).
  Ve hře nechyběly 2 zásadní podrazy a to vyloučení [spoiler]silného Huntera jako 3. v pořadí (škoda ho, mohl něco předvést) a po sloučení samozvaného vůdce Johna[/spoiler]
  Co se týče všemi milovaného Bostona Roba, od pohledu mi přišel v pohodě, ale když promluvil tak bych ho nejradši někam kopla. Viděla jsem ho poprvé a má velký potenciál manipulátora a stratéga ovšem s jeho strategií [spoiler]“Nechci mít fyzicky a psychicky silný kmen, chci kmen který udělá co řeknu“ by tentokrát neuspěl. Kdyby vyhrávali imunity tak proč ne, ale když prohrávali jednu výzvu za druhou, tak by šel do sloučení s jedním člověkem (nejspíše Sarah 😀 )[/spoiler]
  A co se týče finálové dvojky – nic moc. Ani jeden/jedna si to podle mě nezasloužili. S vítězem/vítězkou spokojená nejsem

 37. Terka napsal:

  Pro mě průměrná série, která mě ani nezaujala, ani nijak neurazila. Co se týče mých favoritů, musím říci, že Bostona Roba znám z dalších sérií, ale tady [spoiler]je to naprosto nevýrazná osobnost a i když ho mám ráda, nechápu, jak ho po tomhle mohli vybrat ještě do all stars, když nic pořádnýho nepředvedl[/spoiler] . Nejvíc mě bavil Sean, hlavně [spoiler]ta jeho jízda na koni, u toho sem se opravdu zasmála![/spoiler] a favoritkou pro mě byla Kathy.
  Co mi přišlo zvláštní, bylo to, že [spoiler]zde hodně lidí odmítalo taktizovat nebo vůbec hrát Survivora 😀 To mi přišlo jako dost zbytečná póza, když se přihlásim do SOUTĚŽE o milion babek :)[/spoiler]
  A co se týče vítěze/zky, tak to protentokrát docela ušlo.

 38. choose napsal:

  Tahle řada se mi líbila hodně, sice to není Austrálie, ale pořád silný nadprůměr, a hlavně po špatné Africe návrat do více „Survivorského“ prostředí na pláž. Strašně jsem fandil Tammy, a i když to tak ze začátku nevypadalo, nakonec jsem si oblíbil i Kathy za její bojovnost. A samozřejmě Rob, to je vážně zábavnej týpek. 🙂 Líbí se mi ta jeho spontánnost. A vítěz/ka? Nic moc, ale zaplaťpánbůh že nevyhrál/a druhý/á v pořadí.

 39. Terča :D napsal:

  Tady v této sérii mám oblíbenýho hráče, ale taky neoblíbenýho. Jeto celkem překvapující vzhledem k tomu, že můj oblíbený hráč má jen 3 hlasy a můj neoblíbený má hlasů přes 35, každopádně já si to nějak nezměním. Dala jsem hlas Zoe, je to moje jedna z nejoblíbenějších hráček vůbec (mám na ni svůj vlastní názor, většina lidí ji kritizuje, což chápu, ale lhaní k této hře patří, takže to, že jiní lidi v této hře také lhali, tak to ostatním nevadí, vadí jim jen to, že lhala Zoe.) A podle toho co jsem psala, ste si mohli všimnout, že můh neoblíbený hráč je Rob. Nemám a neměla jsem ho ráda, jen kvůli tomu, jak se v této sérii chovat. Vím, že bude v dalších seriích, ale i v těch ostatním mu nebudu fandit a budu si přát aby vypadl, protože ho vážně nemám ráda, a tak doufám, že už ho v těch novějších sériích neuvidím.

 40. james-fairplay napsal:

  viděli jste tu upoutávku na COOLu? 😀

 41. tovlasek napsal:

  Taková obyčejná série ,ale mám tu pár oblíbenců
  [spoiler]Ze začátku Hunter a potom Boston Rob to je sympaťák,když vypadli John a Zoe fandil jsem Generálovi a Tammy ,bylo to sympaťáci.
  Naopak Sean jsem vůbec nefandil byl takovej divnej měl zvláštní keci ale musím se přiznat že jsem se když jsem ho slyšel hodně pobavil ,ale na jeho účet.
  Zvláštní je že jsem fandil Boston Robovi ,protože to je asi 1. záporná postava které fandím :)[/spoiler]

 42. klofan napsal:

  John je jeden z největších hňupů v historii Survivora

 43. Pavelec napsal:

  [spoiler]Upřímě tuto řadu vyhrála nejlepší hráčka podle mě to hrála dobře zasloužila si to já bych řekl,že spíš máte problém,že je to černoška,ale podle mě hrála dobře jo a souhlasím,že John je hnup prý ho Neleh zradila,že nehrála s něma co měla dělat když by se jí stejně zbavily skončila by na pátém místě[/spoiler]

 44. tom napsal:

  borneo a fidzi jsou nejhorsi ze vsech

 45. Markézy.nejsou super napsal:

  nejhorší série kterou sem viděl horší už to bt nemůže i Thajsko a Borneo je lepší než Markézy vítěz/vítězka také žádná sláva

 46. Thomas napsal:

  tato série nebyla dobrá žádné zvraty málem sem u ty série usnul hráči nic moc až na Roba ale byla lepší než Borneo ale i tak bude hodnocení horší moje celkové hodnocení 45%

 47. Thomas napsal:

  Hrozná série ta nejhorší když jsem se na ní díval ježiši ale stejně nikdy bych na Kdo přežije nepřestal dívat at je to nejhorší nebo ne žádná série mě neodradí pořád se nudu na Kdo přežije dívat a ti co se kvůli špatné sérii přestali dívat tak jsou u mě Blbci bylo jasné už od Bornea že budou špatné série ale přece se budu dívat dál vždyt byli dvě špatné série za sebou Thajsko a Markézy ale pak přišli skvělé série Amazonie,Perlové ostrovy,All-Stars tak jestli bude natočena špatná série nikdy mě to neodradí protože pak může přijít skvělá série a každá série má něco do sebe

 48. Dave napsal:

  Kathy byla nej 😀 ve finále měli být [spoiler] Kathy a Paschal, rozhodně ne V. a Neleh :/ [/spoiler]

 49. Anetka napsal:

  Paschal je nejleoší hráč na světě !!!!!! 😀 miluju ho <3 .. blbý šutry

 50. Zix. napsal:

  Neposlech si někdo kdo umí dobře anglicky někdy tohle? Podle toho článku tam můžou bejt zajímavý informace.
  http://survivoroz.wordpress.com/2012/09/01/sean-rector-interview/#more-2861

 51. RussellHantz napsal:

  Moji dva nejoblíbenější hráči v téhle série Rob a Paschal

 52. Klára napsal:

  Ahoj, prosím kde se dá stáhnout tahle serie..? na uložtu není, na CZshare také ne .. :-/

Zanech komentář

You must be Přihlášen to post a comment.